Menu Close

Mercedes na zníženie rozsahu modelov

Mercedes zvažuje zoštíhlenie svojho budúceho rozsahu modelov v snahe zjednodušiť jeho rozširujúce sa portfólio a zvýšiť ziskovosť.
Nemecká firma predstavila päť nových modelov na tohtoročnej prehliadke Paris Motor Show, ktorá vzala svoje súčasné portfólio modelu až po prakticky 40 vozidiel. Ola Kallenius, ktorý budúci rok prevezme Dr. Zetsche ako generálneho riaditeľa spoločnosti Mercedes, povedal spoločnosti Car Express, že bude vo svojej metóde „racionálna“ v jeho metóde budúcej zostavy firmy.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

“Mali sme 20 rokov prakticky prerušeného rozšírenia portfólia, najmä na strane SUV,” povedal nám Kallenius. „Do roku 2020 nám to bude trvať nad 40 rôznych modelov, ale aj keď milujeme každé dieťa v rodine, budeme tiež veľmi racionálni.
„Ak uvidíme svrbenie, kde ekonomický návrh nie je taký atraktívny ako niektoré z ostatných, nebudeme váhať tiež zlapiť.“
Kallenius nešpecifikoval, ktoré modely čelili neistej budúcnosti. Mercedes odhalil úplne nový MPV triedy B v Paríži, segmente, ktorý je jedným z najslabších na novom trhu s automobilmi.
Dodal: „Nemyslím si, že sa pozeráme na akékoľvek radikálne orezávanie stromu, ale tu a tam by sme sa mohli pozrieť na nasledujúcich 10 rokov v portfóliu a čo dáva zmysel a vždy ho postará o to, kde trh je na trhu ide.”
Ktoré nové modely Mercedes by ste vyradili, keby ste boli na horúcom sedadle? Dajte nám vedieť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *