Menu Close

Náčelníci bezpečnosti automobilov tvrdia, že systémy asistencie vodiča môžu vytvoriť „nebezpečné falošné dojmy“

Dva z popredných európskych automobilových bezpečnostných orgánov majú varované systémy asistencie vodiča, ako sú adaptívne tempomat a pomoc pri udržiavaní jazdného pruhu, môžu dať šoférom dojem, že sú v autonómne auto.
Thatcham Research a Euro NCAP sa obávajú také systémy, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomáhali motoristom, než aby pre nich jazdili, sa predávajú ako polo autonómna alebo samostatná jazda, pretože výrobcovia automobilov sa snažia „získať konkurenčnú výhodu“.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najbezpečnejšie autá v predaji
Prieskum viac ako 1 500 šoférov, ktorých si objednala NCAP a Thatcham, zistil, že 71 % si myslí, že si dnes môžu kúpiť automobil s vlastným riadením, zatiaľ čo jeden z 10 motoristov by pri používaní asistenčných systémov zvážil zdriemnutie. Iba 51 percent šoférov si myslelo, že by boli zodpovední, ak by ich automobil havaroval pri používaní asistenčných systémov, zatiaľ čo 18 percent považuje automobil, ktorý je schopný automaticky riadiť, brzdenie a zrýchlenie znamenalo, že by mohli „sedieť a relaxovať a uvoľniť automobil jazda “.
Thatcham a NCAP poukazujú na niekoľko marketingových materiálov výrobcov, pričom Mercedes tvrdí Plus.” Telsa, Volvo, DS a Audi sú medzi ostatnými výrobcami automobilov vyčleňovaní.

Adaptívne tempomat (ACC) sa zhoduje s rýchlosťou automobilu vpredu, zatiaľ čo Lane Keep Assist (LKA) riadi vozidlo v rámci značiek jazdného pruhu. Tieto systémy, ktoré sa používajú spoločne, môžu spôsobiť, že automobil môže jazdiť sám; Realita je však celkom iná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *